Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Záhradné kosačky

Záhradné kosačky

Kosenie trávnika už dávno nie je náročnou prácou, pri ktorej konci vás bolí chrbát a počítate mozole na rukách. Moderné záhradné kosačky ponúkajú množstvo vychytávok a sú prekvapivo praktické. Leto je v plnom prúde a my sa môžme veselo venovať našej záhrade.

Výber kosačky

Pri výbere kosačky si najskôr musíme určiť, na aký veľký pozemok kosačku potrebujeme, koľko si želáme investovať a aké máme nároky na obsluhu. Užívateľ, ktorý trávu pestuje a šľachtí, nerád robí kompromisy a zaobstará si stroj drahšie, technicky prepracovanejšie. Zákazník, ktorý kosačku potrebuje "len" na kosenie trávy, nad tým väčšinou veľmi neuvažuje a kúpi si kosačku, s ktorou vo finále nie je moc spokojný. Takže presne definujme naše požiadavky, vyberajme a porovnávajme. Dajme prednosť značke s tradíciou a dobrou servisnou sieťou.

Elektrické kosačky

Elektrické kosačky odvedú vynikajúce služby na malých plochách. Musíme ale počítať s tým, že pri práci budeme manipulovať s elektrickým káblom. Tiež je nutné mať po ruke zásuvku. Ich výhodami sú bezpochyby nižšie obstarávacie náklady, minimálne nároky na údržbu a oceníte aj ich tichú prevádzku.

Benzínové kosačky

Pre ľahšiu údržbu trávnika je vhodná benzínová kosačka. Tá sa hodí pre údržbu stredných, až stredne veľkých trávnikov. Nemusíme sa báť ani členitějšího terénu a hustejšieho trávneho porastu. Benzínová kosačka sa hodí všade tam, kde nie je v dosahu elektrická energia a plocha je väčšia ako 200 m2. Oceníme nielen dlhú životnosť kosačky, ale aj ľahkú obslužnosť. 

Oproti elektrickým kosačkám sú benzínové ťažšie, ale za to majú väčší výkon a hlavne vás neobmedzuje prívodný elektrický kábel. Moderné motory sú dnes tiež o poznanie tichšie, ekologickejšie a vynikajú vyššou životnosťou oproti predtým vyrábaným strojom. Benzínové kosačky sú zárukou dokonalých výsledkov pri kosení.