Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Vážení zákazníci, tovar postupne pridávame do nášho e-shopu.
Ďakujeme za vašu trpezlivosť.

V súrnych prípadoch organizácie a živnostníci volajte a posielajte objednávky na číslo  0905 944 031 - čas odberu dohodneme :)

Ponorné kalové čerpadlá - na čo slúžia?

Ako už samotný názov tohto druhu čerpadla prezrádza, kalové čerpadlo je primárne určené na odsávanie znečistenej - kalnej vody, a to aj náročnejších podmienkach. 

Mnoho oblastí na Slovensku často, či menej často trápia povodne a tak sa stane, že voda sa dostane aj do našich obydlí - pivníc, garáží a domov. V takom prípade vám ako najužitočnejší pomocník príde do ruky práve kvalitné kalové čerpadlo. Okrem vody dokáže efektívne odčerpať blato a pevnejšie častice, ktoré sa v zakalenej vode nachádzajú. Samozrejme platí pravidlo - podľa toho, akú vodu potrebujete odčerpať, vyberajte aj model čerpadla. Niektoré modely čerpadiel dokážu odsávať aj čiastočky veľké niekoľko centimetrov.

Ak sa na vašom pozemku nachádza záhradné jazierko, na odčerpanie vody z neho je taktiež kalové čerpadlo ideálny pomocník. Narozdiel od bazénu býva voda z jazierka viac znečistená a obsahuje napríklad aj drobné kamienky. Na takúto prácu sa neodporúčajú čerpadlá s plochým odsávaním, ale kalové čerpadlá, pre ktoré nie sú pevné častice prekážkou.

Kalové čerpadlá možno použiť aj na odčerpanie splaškov či odsávanie vody zo stavebných jám. 

Uvádzané ceny tovaru sú s 20% DPH a platia pri objednávke cez eshop. 
Ceny v eshope sa môžu líšiť od cien v našej kamennej predajni.