Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Vážení zákazníci, tovar postupne pridávame do nášho e-shopu.
Ďakujeme za vašu trpezlivosť.

V súrnych prípadoch organizácie a živnostníci volajte a posielajte objednávky na číslo  0905 944 031 - čas odberu dohodneme :)

Vŕtacie kladivá - Ako vybrať to správne?

Vŕtacie kladivá - ako vybrať to správne?

U každého poriadneho kutila či profesionála sa nájde vŕtacie kladivo. Pri montážnych prácach nie je veľký rozdiel či podkladom je murivo, betón či kameň. Vďaka elektropneumatickému mechanizmu kladivo vyvinie silu a tým pomôže vrtáku prejsť aj veľmi tvrdými materiálmi rýchlo a bez veľkej fyzickej námahy. Vŕtacie kladivá obvykle umožňujú tiež prepnutie chodu na vŕtanie bez príklepu.

vŕtacie kladivo použite | MBN vercajch

Vŕtacie kladivá, ktoré sú dostupné vo všetkých väčších obchodoch s náradím a dajú sa rozdeliť na náradie pre domácich majstrov a pre profesionálov. Líšia sa hlavne výkonom, materiálov z ktorých sú vyrobené, funkciami a samozrejme cenou. Prístroje pre domáce potreby majú väčšinou výkon okolo 600 W, u profesionálnych býva dvojnásobný. Existuje aj skupina aku kladív, ale tie lacná, sú vlastne len aku vŕtačky, silu potrebnú to moc nemá. Síce je udrží v ruke i žena, ale žiadnu poriadnu prácu to neurobí. A tie, ktoré majú potrebný výkon, sú zase na domáce potreby zbytočne drahá.
Je dôležité vedieť, že s vŕtacím kladivom môžete vŕtať aj bez príklepu do dreva či ocele. Najlepšie využitie však vŕtacie kladivá majú pri vŕtaní do betónu a plných tehál.
Väčšina modelov vŕtacích kladív má aj funkciu sekania. Pomocou príslušného tlačidla sa vypne rotačný pohyb a potom môžete náradie efektívne využiť napríklad na odsekávanie obkladačiek alebo staré dlažby, ale aj na vysekanie menších drážok pre inštalácie v tehlovej alebo pórobetónové múry.

Uvádzané ceny tovaru sú s 20% DPH a platia pri objednávke cez eshop. 
Ceny v eshope sa môžu líšiť od cien v našej kamennej predajni.