Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Vážení zákazníci, tovar postupne pridávame do nášho e-shopu.
Ďakujeme za vašu trpezlivosť.

V súrnych prípadoch organizácie a živnostníci volajte a posielajte objednávky na číslo  0905 944 031 - čas odberu dohodneme :)

Vtáčiu búdku zvládne aj začiatočník

Vtáčiu búdku zvládne aj začiatočník

Práca s drevom je relaxom. Vtáčia búdka je skvelý projekt vhodný aj pre začiatočníkov. Zapojte do výroby aj svoje deti, buďte kreatívni a prilákajte do záhrady, či na balkón spevavých vtákov.

Vtáčiu búdku vyrobíte z materiálu, ktorý zakúpite v obchode, či u stolára, no vďaka jej malým rozmerom je možné vyrobiť ju aj z odpadového dreva, ktoré sa určite nachádza aj vo vašej dielni. Ušetríte tak za jeho nákup a drevo zrecyklujete.

Aké náradie a materiál budete potrebovať?

  • preglejku, či tenké dosky
  • skrutky do dreva
  • aku náradie pre prácu s drevom
  • priamočiara píla
  • aku skrutkovač
  • aku vŕtaci skrutkovač
  • stolárske svorky

Nakreslite si na dosku prednú časť búdky. Upevnite si dosku stolárskymi svorkami o stôl a pomocou priamočiarej píly si vyrežte požadovaný tvar aj so zošikmením vrchnej časti, kde sa neskôr položí strecha. Ceruzkou si vyznačte otvor pre vtáky a otvor pre bidlo. Prednú časť búdky obkreslite na druhú dosku a vyrežte zadnú časť.

Akumulačný vŕtací skrutkovač vyvŕta otvor pre bidlo s veľkosťou vrtáku 10 mm. Na vyrezanie otvoru môžte použiť dierovú pílu ako nástavec na vŕtačku. Pre vyvŕtanie otvoru poslúži aj priamočiara píla.

Vyrežte si dve bočné steny. S prednou a zadnou časťou ich spojíte pomocou skrutiek do dreva. Pred tým však otvory vyvŕtajte vrtákom. Na rad prichádza akumulátorový skrutkovač. S jeho pomocou priskrutkujte všetky steny dokopy.

Zostáva vyrobiť spodnú dosku. Dosku vyrežte dlhšiu, ako je pôdorys búdky. Jej predná časť môže poslúžiť ako kŕmidlo. Rovnakým spôsobom ako steny priskrutkujte aj spodnú časť kŕmidla. Nezabudnite diery pre skrutky predvŕtať. Obvod spodnej časti búdky obložte nízkymi lištami, aby krmivo nevypadávalo.

Zostáva už iba sedlová strecha. Jej dve časti spojíte predvŕtaním dier, spoja ich opäť skrutky a aku skrutkovač.

Pevnosť búdky zabezpečíme, ak ju pripevníme ku stromu, alebo k stene, orientujte ju však vždy na juh, aby nebola vystavená severným vetrom.

Zdroj foto: https://www.bosch-do-it.com/sk/sk/dom%C3%A1cimajstri/vedomosti/n%C3%A1vody-k-projektom/vt%C3%A1%C4%8Dia-b%C3%BAdka-na-balk%C3%B3n-a-do-z%C3%A1hrady-68609.jsp