Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Vážení zákazníci, tovar postupne pridávame do nášho e-shopu.
Ďakujeme za vašu trpezlivosť.

V súrnych prípadoch organizácie a živnostníci volajte a posielajte objednávky na číslo  0905 944 031 - čas odberu dohodneme :)

Jarné upratovanie v záhrade

Jarné upratovanie v záhrade

Jar je za dverami a každý trávnik potrebuje občas upraviť, aby vynikla jeho estetická stránka, ale aj na obmedzenie šírenia alergénov, kliešťov a ďalších nežiaducich vplyvov spojených s vysokou trávou.

V dnešnej dobe nám trh ponúka nespočetné množstvo záhradných kosačiek od rôznych výrobcov. Aby sme sa pri výbere kosačky nestratili, ukážeme si aké kritéria by nás mali zaujímať a čo treba vedieť, aby sme si vybrali tu najvhodnejšiu.

1. Výkon

Výkon sa určuje podľa toho, čím väčšiu plochu trávnik pokrýva, tým silnejší motor kosačka potrebuje. Preto pri kosení nestrávime viac času ako treba. Na malú trávnikovú plochu okolo terasy nám stačí kosačka s výkonom motora 1 800 W. Na väčšie plochy trávnika a na malé záhumnie počítajte s 3 kW, ak je trávnik navyše v miernom svahu alebo zaberá ešte väčšiu plochu, pri výbere by ste sa mali priblížiť k výkonovej hranici 5 kW. 


2. Hlučnosť

Nepotrebujeme ohluchnúť pri kosení, keď sa cez víkend ozýva po okolí rachot kosačky. Preto pri výbere nepodceňujme údaje o hlučnosti. Rozdiel 3 dB znamená, že hluk je dvojnásobný. Takže malé hodnoty môžu znamenať podstatný rozdiel v tom, ako veľmi budete pri kosení obťažovať seba i susedov. Elektrické a akumulátorové kosačky sú vždy tými najtichšími, pri benzínových možno však hľadať oporu v nových dokonalejších motoroch.3. Výška kosenia

Čím dlhší trávnik pestujeme, tým lepšie odoláva suchému počasiu a záťaži. Nie každá kosačka je navrhnutá tak aby vám umožnila udržiavať ho v  dĺžke 8 či 10 cm. Modely navrhnuté na krátke dekoratívne trávniky nepočítajú s viac ako s 55- či 60-milimetrovým zdvihom noža nad terén. Komfortnejšie a zložitejšie modely sú navrhnuté tak aby sa dali nastavovať jednou rukou. Vysoký zdvih by mal byť samozrejmosťou aj na pozemkoch s nerovnosťami či krtmi.

4. Zberný kôš

Vždy je prospešnejšie trávu zbierať do koša a kompostovať ju. Veľký objem koša, jeho nízka hmotnosť a trvácne vyhotovenie sú zárukou toho, že pri kosení budete tráviť viac času pri tlačení kosačky ako pri vysýpaní koša. Pred plastom uprednostnite textilné vaky, všímajte si aj spôsob zakladania a vyťahovania koša z kosačky. Uvádzané ceny tovaru sú s 20% DPH a platia pri objednávke cez eshop. 
Ceny v eshope sa môžu líšiť od cien v našej kamennej predajni.