Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Vážení zákazníci, tovar postupne pridávame do nášho e-shopu.
Ďakujeme za vašu trpezlivosť.

V súrnych prípadoch organizácie a živnostníci volajte a posielajte objednávky na číslo  0905 944 031 - čas odberu dohodneme :)

Drviče a záhradný odpad

Drviče a záhradný odpad

Zhodnotenie záhradného odpadu rastlinného pôvodu prináša výhody. Nielenže sa zbavíte drevného odpadu, vyhnete sa páleniu a odvozu na skládku, navyše získate drevnú hmotu, ktorá je cennou zložkou kompostu, mulč do záhonov a záhrady, či štiepku na vykurovanie.

Ako spracovať záhradný odpad pomocou drviča?

Stroje s príkonom až 2500 W si poradia s konármi s priemerom hrúbky až 45 mm. Do záhrady a radovej zástavby domov sa hodia menej hlučné - elektrické drviče a štiepkovače odpadov. S väčšími priemermi si poradia profesionálne benzínové drviče a štiepkovače, ktoré sú zároveň aj hlučnejšie. Využitie nájdu v sadoch, vinohradoch a vo veľkých záhradách.

Záhradný drvič, alebo štiepkovač

Rozdiel je v princípe drviaceho mechanizmu. Nožové drviče sekajú vetvy vtlačované ručne do stroja pomocou rotujúcich nožov.  Vzniknutá nadrvená zmes sa hodí na mulčovanie, aj do kompostu.

Štiepkovače zase vetvy samy vťahujú a ozubeným frézovým valcom premieňajú na štiepku. Podrvený materiál má vo výsledku väčšie rozmery. Hodí sa na mulčovanie a po vyschnutí naštiepkovanú zmes môžte využiť aj na kúrenie.

drviče záhradného odpadu, drvice dreva

Okrem suchých vetví si niektoré drviče záhradného odpadu poradia aj s mäkkým materiálom, akým sú napríklad tenšie vetvy z živých plotov, či lístie.

MBN vercajch má v ponuke drviče od nasledujúcich výrobcov:

Drviče Al-ko

Drviče Bosch

Drviče Black&Decker

Drviče Dolmar

Drviče Hecht