Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Vážení zákazníci, tovar postupne pridávame do nášho e-shopu.
Ďakujeme za vašu trpezlivosť.

V súrnych prípadoch organizácie a živnostníci volajte a posielajte objednávky na číslo  0905 944 031 - čas odberu dohodneme :)

Spájanie dreva skrutkami

Spájanie dreva skrutkami

Vŕtanie a následné skrutkovanie do dreva je bežnou súčasťou prác spojených s výrobou nábytku a iných výrobkov z dreva. Spoje sú nie len pevné a v princípe jednoduché, no na rozdiel od lepenia aj ľahko rozoberateľné.

Skrutky do dreva

Pri spájaní drevených častí vždy používajte skrutky do dreva. Najvhodnejšie sú krížové skrutky do dreva. Uistite sa, že k nim máte bity správnej veľkosti.

Náradie na vŕtanie a skrutkovanie

Pri predvŕtavaní otvorov na skrutky budete potrebovať vŕtací skrutkovač. Ideálnym náradím pre rýchlu a precíznu prácu je akumulátorový vŕtací skrutkovač s vrtákom podľa veľkosti skrutky a aku skrutkovač s bitom správnej veľkosti. 

Vŕtanie do dreva

Pri spájaní drevených dielov je potrebné zvoliť správne náradie, aj správne skrutky. Pri vŕtaní do dreva najčastejšie použijete vrták so strediacim hrotom. Špirálový vrták, bude vhodný pre malé a stredné otvory.

Predvŕtanie dier

Pre čisté vŕtanie bez poškodenia je dobré vŕtať v smere vlákien. Správne nastavenie otáčok zabezpečí, že bude vŕtanie čisté a bez prípadného obhorenia obrobku. Ak je drevený diel menší a pri vŕtaní by sa mohol pohybovať, pripevniť si ho môžte do zveráka, alebo o pracovný stôl svorkami. Pod vŕtaný diel umiestnite dosku, aby ste si nepoškodili pracovný stôl. Do vrchného dielu predvŕtavajte otvor o 1 mm väčší ako je priemer skrutky do dreva. do spodného dielu zas o 1 mm menší, aby sa skrutka tesne zachytila.

Náradie na vŕtanie a skrutkovanie

Zakrytie otvorov po skrutkách

Pokiaľ sa skrutky na nábytku nachádzajú pri stene, alebo v časti, ktorú nie je vidieť, netreba ich ukrývať. Ak by ste sa rozhodli skrutky skryť, pomôcť vám môže tmel, poprípade drevené kolíky, či plastové záslepky.